Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...


Симптоми хвороби - Нежить

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Нежить -

Нежить - це захисно-пристосувальна реакція організму. Зі слизом, що виконує в даному випадку дренажну функцію, через ніс з організму видаляються збудники різних захворювань.

Нежить пригнічує нюх, що порушує сприйняття смаку їжі і знижує апетит.

Ускладненням нежиті є запалення нижчих відділів дихальної системи, а також середнього вуха і пазух носа.

Інфекційний риніт

Найпоширеніший і знайомий усім варіант нежиті – є інфекційний риніт. Зазвичай це гостре захворювання, яке може бути викликане самим широким спектром збудників: вірусами, бактеріями, рідше - грибками. При хорошому імунітеті інфекційний нежить проходить за кілька днів, як правило без ускладнень.

Вроджені причини виникнення нежитю

Деякі вроджені хвороби і аномалії можуть порушувати функціонування носової порожнини і викликати хронічний нежить. У першу чергу до них відносяться відхилення в будові лицьового скелета, такі як викривлення носової перегородки, збільшення і деформація носових раковин та ін. У цьому випадку не дихає як правило одна ніздря, в той час як через другу повітря проходить нормально.

У рідкісних випадках хронічний нежить може бути обумовлений системним спадковим захворюванням, наприклад синдром Картагенера. При цій хворобі по всьому організму порушується функціонування миготливого епітелію, призначеного для виведення слизу зі слизових оболонок. В результаті слизовий секрет застоюється в носовій порожнині і бронхах. Розвивається хронічний риніт та бронхіт.

Автоімунні захворювання, такі як гранулематоз Вегенера, ревматоїдний артрит, псоріаз і системна склеродермія теж можуть супроводжуватися хронічною нежитю.

Алергія

Алергічний риніт є однією з лідируючих причин хронічного не минаючого нежитю у дітей і дорослих. Причому навіть взимку при відсутності квітів і пилку симптоми риніту можуть зберігатися. Причина тому - неймовірно велика різноманітність алергенів у навколишньому світі. Взимку причинами алергії може стати пил, шерсть домашніх тварин, хімічні речовини, наприклад, фарби, якими пофарбований будинок тощо.

Лікарський риніт

Лікарський нежить може з'явитися в двох випадках: або самі ліки володіють такою побічною дією, як закладеність носа або нежить з'являється в якості рикошетного ефекту при надмірному застосуванні судинозвужувальних капель. Як побічний ефект закладеність носа може з'явитися при тривалому прийомі деяких ліків, наприклад від тиску. «Рикошетна» нежить розвивається в результаті тривалого прийому (більше 4-6 днів) судинозвужувальних крапель.

Сторонні тіла

Сторонні тіла носа, в основному у маленьких дітей, теж можуть стати причиною раптового нежитю. Найчастіше розміри об'єктів, здатних вміститися в носі маленької дитини, вражають. У ніс непомітно від батьків можуть потрапити дрібні деталі іграшок, шматочки їжі, олівці та інші предмети. Рентген допомагає легко диференціювати даний тип нежитю від інших.

Поліпи носа

Поліп носа являє собою доброякісні розростання слизової оболонки, зазвичай виникають в результаті тривалого запалення або впливу алергенів. Поліп може вирости досить великим і закривати носові ходи, перешкоджаючи нормальному току повітря.

Вазомоторний риніт

Вазомоторний риніт - не до кінця вивчене захворювання, причиною якого вважається порушення регуляції тонусу судин носової порожнини. При цьому найбільш активними стають нервові закінчення парасимпатичної нервової системи, яка має судинорозширювальну дію У результаті підвищеного кровонаповнення слизова оболонка носової порожнини набрякає і закриває прохід для повітря. З'являються типові симптоми: закладеність носа, чхання, виділення слизу. Симптоми вазомоторного риніту можуть посилюватися на холоді, під впливом різких запахів, хімічних речовин, при стресі тощо.

Атрофічний риніт

Атрофічний риніт - досить рідкісний варіант запалення слизової оболонки носа, характерною особливістю якого є її атрофія і поступове потоншення. Схильність до цієї хвороби передається спадково, в ролі пускових факторів часто виступають бактерії. Відмінні симптоми атрофічного риніту - смердючий запах з носа, зелені виділення з корками і втрата нюху.

При яких захворюваннях виникає Нежить:

- Гостра респіраторна вірусна інфекція
- Грип
- Механічні пошкодження
- Алергія
- Вазомоторний (нервово-судинний) нежить

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Нежить:

- ЛОР
- Алерголог

Вас турбує Нежить? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Закладеність носа ? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.