Online Тесты

  • Тест на созависимость (вопросов: 9)

    Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»


Симптоми хвороби - Кров з носа

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Кров з носа -

Головними причинами виникнення кровотеч з носа (епітаксіс) можуть бути:
- травми,
- хвороби носа і навколоносових пазух (гайморит, риніт),
- прийом ряду лікарських засобів,
- хвороби крові та ін.

При виражених кровотечах з носа, зупинити які власними силами неможливо, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря, який визначить причину виникнення і призначить курс лікування.

Причини кровотеч з носа у дорослих

Кровотечі з носа не у всіх випадках свідчать про наявні захворювання і іноді можуть з'являтися у людей без проблем зі здоров'ям. Кровотеча з носа , яка виникає у здорової людини, зазвичай не рясна, виникає при попередньому емоційному та фізичному навантаженні і може бути зупинена без стороннього втручання.

«Сонячний удар» (перегрівання на сонці) теж може стати причиною появи кровотечі з носа у здорової людини. У цій ситуації супутником епітаксіса є біль в голові, слабкість, шум у вухах і навіть непритомність.

При появі носової кровотечі внаслідок травмування носа (удар, падіння) ймовірно пошкодження носових структур (навколоносових пазух, хрящів і ін.). Зазвичай кровотеча з носа, що наступила в результаті травми, супроводжується набряком і явними болями в області носа і тканин, які його оточують. У разі якщо наслідком травми є перелом кісток лицьового черепа, зазвичай стає помітна деформація носа або всього обличчя.

Якщо при значних кровотечах з носа, з’являються згустки крові та слизові виділення з носа, можливою причиною є запалення його слизової оболонки - риніт. Згустки крові, що виділяються при риніті, з'являються в результаті травмування дрібних судин слизової носа внаслідок запалення.

Коли епітаксіс виникає на тлі болі в голові, нежиті і супроводжується збільшенням температури тіла, ймовірною причиною може бути запалення навколоносових пазух - синусит (фронтит, гайморит і ін.).

При появі носової кровотечі у пацієнта з гіпертонічною хворобою ймовірна причина - значне збільшення артеріального тиску - гіпертонічний криз. У такому випадку епітаксіс виникає в результаті розриву дрібних судин слизової оболонки носа внаслідок підвищеного тиску.

Поява носової кровотечі може бути пов'язана з роздратуванням слизової оболонки носа на тлі використання ряду назальних спреїв.

Часто виникаючі кровотечі з носа, особливо, ті що поєднуються зі схильністю до появи синців, збільшеною кровоточивістю ясен, характерні для таких захворювань крові, як анемія (коли кістковий мозок припиняє вироблення кров'яних клітин), лейкоз (злоякісна хвороба крові), тромбоцитопенічна пурпура (сильне зниження числа тромбоцитів) і т.д.

Кровотеча з носа є однією з ознак пухлин носа (як злоякісних, так і доброякісних). Основні симптоми носових пухлин такі:
- хвороблива язвочка або припухлість в носі,
- кров'янисті виділення з носа (прозоруваті на вигляд),
- зміна форми носа,
- болі в голові та ін.

Причини кровотеч з носа у дітей

Кровотечі з носа в дитячому віці не у всіх випадках свідчать про наявні захворюванні і можуть бути пов'язані з механічним роздратуванням (наприклад, пальцями) слизової оболонки носа, травмами носа, попаданням сторонніх предметів в ніс (маленьких частинок іграшок, горошин і т.п.).

Якщо у дитини з'являються слизові виділення з носа, в яких присутні кров'яні згустки, це зазвичай говорить про наявний нежить (риніт).

Часто виникаючі кровотечі з носа у дітей, які поєднуються зі схильністю до утворення синців, можуть свідчити про гемофілію або ряді інших хвороб, які пов'язані з порушенням згортання крові.

Причини кровотеч з носа у вагітних

Головними причинами появи кровотеч з носа у вагітних жінок є:
- вдихання морозного або сухого повітря протягом довгого часу (взимку під час прогулянок),
- нестача в організмі кальцію або вітаміну К, які зустрічаються при вагітності і можуть ставати причинами кровотеч з носа, а також підвищеної кровоточивості ясен і т.п.
- носова кровотеча, що супроводжується вираженим болем в голові, може виникати унаслідок підвищеного артеріального тиску. У такому випадку потрібна лікарська допомога. Вам виміряють тиск і визначать ймовірну причину кровотечі.

При яких захворюваннях виникає Кров з носа:

- Грип та ішні ГРВІ
- Лейкоз
- Анемія
- Гемофіля
- Атеросклероз
- Ракові захворювання
- Порушення в роботі головного мозку

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Кров з носа:

Вас турбує Кров з носа? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Кров з носа? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "К":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.