Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...


Симптоми хвороби - Екзофтальм

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Екзофтальм -

Екзофтальм (витрішкуватість) - випинання очного яблука з очниці.

Існує кілька причин витрішкуватості у людей. Основна з них - розростання тканин орбіти в ретробульбарному просторі через нейродистрофічні, запальні, травматичні процеси. Пухлини також є причиною розростання тканин.

При витрішкуватістю розвиваються як локальні процеси, так і загальні. Наприклад, таке ендокринне захворювання, як дифузний токсичний зоб розвиває витрішкуватість, що відноситься до загальних процесів. У цю ж категорію відносять синдроми, пов'язані із змінами в гіпоталамусі, лімфаденози, гідроцефалії, а також запальні процеси в носовій порожнині (придаткових пазухах) .

Екзофтальм характеризується кількома симптомами і має кілька типів. Уявний екзофтальм розвивається, якщо очниці асиметричні через вроджені особливості черепа. До уявного екзофтальму відносять і аномалії, пов'язані із збільшенням об'єму очних яблук, а також розширенням очної щілини.

Істинна витрішкуватість поділяється на запальну (що підрозділяється на гостру та хронічну) і пухлинну.

Ступінь висунення очного яблука вперед може бути розділена на кілька стадій: від малопомітного висунення, до абсолютно вираженого, яке супроводжується гіперемією повік. У цьому випадку набрякають повіки і коньюктиви. Людині, яка має подібний симптом тяжко рухати зіницею і очним яблуком, однак бувають випадки, коли рух лише частково обмежений: якщо очне яблуко змістилося убік, тоді це обмежує його рухливість.

Якщо очне яблуко обмежене в русі, або зовсім нездатне до цього, тоді подібний симптом може вказувати на наявність пухлинного процесу в очниці або ж на запальний характер перебігу хвороби.

Досить часто при яскравій виразності патології змінюється очне дно, що призводить до невриту, атрофії зорового нерва, набряку і крововиливу у сітківку ока. Тому потрібно з великою уважністю поставитися до хвороби екзофтальм: хвороба приносить не тільки естетичні проблеми, вона може значно погіршити зір.

Якщо екзофтальм виник через дифузно-токсичний зоб, тоді перебіг хвороби поступовий. У цьому випадку очні яблука рухливі. Характерна малорухливість верхньої повіки при погляді вниз, а також вглядування верхньої білої смужки склери.

Лікування витрішкуватості залежить від причини її виникнення.

При яких захворюваннях виникає Екзофтальм:

- Базедова хвороба
- Тіреотоксичний криз

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Екзофтальм:

Вас турбує Екзофтальм? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Екзофтальм? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "Е":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.