Online Тесты


Симптоми хвороби - Кашель з кров’ю

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Кашель з кров’ю -

Кашель з кров’ю - не часта, але одна з ознак тяжких захворюваннь органів дихання або їх ускладнення. Причиною кашлю може бути безпосереднє роздратування чутливих закінчень (рецепторів) слизової оболонки дихальних шляхів (глотки, гортані, трахеї, бронхів) і плеври в наслідок проникнення патогенних мікроорганізмів або чужорідних тіл.

Кашель з кров'ю (кровохаркання) - це випадки виділення крові під час кашлю, будь то прожилки крові в мокроті або масивна кровотеча з дихальних шляхів. Очевидно, що при сильному кашлі з кров'ю пацієнт повинен бути повною мірою обстежений з тим, щоб була встановлена специфічна причина цього небезпечного явища.

Великою помилкою є співставлення періодично виникнення кашлю з кров'ю лише з якимось одним раніше встановленим діагнозом, наприклад з хронічними бронхоектазами або бронхітами. Такий підхід може призвести до того, що серйозне, але потенційно виліковне захворювання може залишитися нерозпізнаним, дати ускладнення або спричинити смерть.

Кожен повторний випадок виникнення кашлю з кров’ю необхідно розглядати як окремий момент і всі необхідні діагностичні дії потрібно проходити повторно і в повній мірі.

При яких захворюваннях виникає Кашель з кров’ю:

Причини кашлю з кров'ю

Перш ніж приступити до проведення всіляких діагностичних процедур, спрямованих на з'ясування причини кашлю з кров'ю, надзвичайно важливо переконатися, що кров дійсно надходить з дихальних шляхів, а не з носоглотки або шлунково-кишкового тракту. Відрізнити кашель з кров'ю від блювоти з домішкою крові буває іноді досить важко. Кашлю з кров'ю зазвичай передує поява почуття поколювання в горлі або покашлювання, як правило кров, що виділяється з кашлем яскраво-червона і піниста. Провісниками блювоти кров'ю є нудота і відчуття дискомфорту в черевній порожнині; кров надходить з блювотними масами, за кольором вона нагадує червону анілінову фарбу.

Після того як встановлено джерело надходження крові, можна переходити до виконання діагностичних досліджень для з'ясування причини кровохаркання. У літературі можна знайти велику кількість повідомлень про окремі захворюваннях, що супроводжуються кашлем з кров'ю.

До патологічних станів, найбільш часто викликають кашель з кров'ю, відносяться:
1) запальні захворювання (бронхіт, бронхоектатична хвороба, туберкульоз, абсцес легень, пневмонія, особливо викликана клебсієлами);
2) новоутворення (рак легень, аденокарцинома, аденома бронхів);
3) інші (тромбоемболія судин легень, недостатність лівого шлуночка, стеноз мітрального клапана, травма, включаючи чужорідні тіла та забій легень, первинна легенева гіпертензія);
4) аномалії розвитку артерій і вен, синдром Ейзенменгера, легеневий васкуліт, включаючи гранулематоз Вегенера і синдром Гудпасчера, ідіопатичний гемосидероз легень, амілоїдоз, геморагічний діатез, включаючи лікування антикоагулянтами.

Найбільш частою причиною кашлю з кров'ю є бронхіти і бронхоектази (приблизно 60-70% випадків). У хірургічних стаціонарах частіше зустрічаються великі ураження легень та захворювання, що вимагають хірургічного втручання: карцинома (20%), локалізовані, сегментарні бронхоектази (30%). В фтизіатричних стаціонарах найбільш частою причиною кровохаркання є, природно, туберкульоз (2-40 % випадків). У повідомленнях про кашель з кров'ю, в які включені як терапевтичні, так і хірургічні хворі, діапазон дуже широкий: карцинома (20%), бронхоектази (30%), бронхіт (15%), інші запальні захворювання, включаючи туберкульоз (10-20%), інші захворювання, включаючи судинні, травматичні і геморагічні (10%). Однак навіть при самому ретельному обстеженні в 5-15% випадків масивного кровохаркання його точну причину встановити так і не вдається.

При обговоренні з лікарем захворювань, що супроводжуються кашлем з кров'ю, слід підкреслити два моменти:
1) кашель з кров'ю рідко зустрічається при метастатичної карциномі легень (рак легень);
2) хоча при вірусних або пневмококових пневмоніях іноді може з'являтися мале кровохаркання, в кожному подібному випадку необхідно задуматися про можливість наявності більш серйозного супутнього захворювання.

Якщо ви себе почуваєте в цілому добре і відкашлювання мокроти з невеликою кількістю крові явище випадкове - не слід турбуватися; але якщо це повторюється або у вас з'являються ще й додаткові симптоми - це може вказувати на одне з таких важких захворювань і вам слід негайно звернутися за медичною допомогою.

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Кашель з кров’ю:

Вас турбує Кашель з кров’ю? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Кашель з кров’ю? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "К":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.