Online Тесты


Симптоми хвороби - Дисфагія

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Дисфагія -

Дисфагія - це порушення акту ковтання і утруднення проходження їжі по стравоходу. Характеризується відрижкою (поверненням) проковтнутої їжі, болем у стравоході і неприємні відчуттями при ковтанні. Хворі описують дисфагію, як відчуття здавлювання або застрягання їжі в стравоході.

Основні причини, які можуть викликати виникнення захворювання - це отримані раніше хворим опіки стравоходу, що виникають при попаданні в стравохід кислот або лугу; потрапляння сторонніх тіл в стравохід хворого (наприклад, кістки), виразка шлунку, виникнення грижі, загальні захворювання травної системи.

Ряд таких хвороб, як міастенія, хвороба Паркінсона, дерматоміозит, поліомієліт, склероз також можуть бути причиною виникнення дисфагії. Якщо хворий раніше приймав ліки, що входить до групи нейролептиків, може виникати дисфункція м'язів гортані, що, в свою чергу, призведе до розвитку дисфагії .

Причиною верхньої ротоглоткової дисфагії можуть бути проблеми функціонування щитовидної залози, запалення лімфатичних вузлів, травми хребта, порушення роботи м'язів.

Вроджені дефекти рота, наприклад, вовча паща, також може послужити причиною дисфагії. Захворювання серця, нервової системи, наявність патології розвитку сполучних тканин може призвести до виникнення середньої ротоглоткової дисфагії . Пухлини і виникнення кистоподібних наростів діафрагми, збільшені в розмірах селезінка та печінка, призводять до розвитку нижньої ротоглоткової дисфагії . Наявність сторонніх тіл в травній системі, хронічні хвороби горла призводять до високої стравохідної дисфагії.

Середня дисфагія може стати наслідком нервових розладів, наявності пухлин, виразки шлунка. Пухлини і розлади нижнього відділу травної системи призводять до нижньої стравохідної дисфагії.

При лікуванні дисфагії в першу чергу необхідно виявити причини, які призвели до виникнення захворювання. При лікуванні застосовується ряд ліків і терапевтичних заходів для полегшення симптомів хвороби. У першу чергу хворому необхідно провести чистку дихальних шляхів від залишків їжі. Необхідно дотримуватися легкої дієти, яка виключає жирну, важку їжу, заборонено вживання газованих напоїв. Необхідно виключити з раціону каву і чай. Корисним буде прийом кисло-молочних продуктів, вживання каш, супів. Їжа приймається строго в певний час. Легкі сорти риби і м'яса необхідно приймати в консистенції пюре. Призначаються препарати, що знижують кислотність в шлунково-кишковому тракті, а також ліки, що входять до групи антацидних препаратів.

Якщо причиною дисфагії послужили ослаблені м'язи та їх дисфункція, хворому прописуються вправи для відновлення тонусу м'язів. При особливо важких випадках захворювання необхідно хірургічне втручання, проведення променевої терапії, розширення прохідності стравоходу, ендоскопічні методи хімічного і біологічного впливу на уражені місця стравоходу.

При яких захворюваннях виникає Дисфагія:

- Ураження стравоходу (пухлини, езофагіт, дивертикули, свищі, ахалазія стравоходу)
- Ураження стравоходу при склеродермії
- Ішемічна хвороба серця
- Бронхіальна астма
- Неврози
- Хвороба Паркінсона та ін.

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Дисфагія:

Вас турбує Дисфагія? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Дисфагія? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "Д":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.