Online Тесты

  • Доверяет ли вам ребенок? (вопросов: 8)

    Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте от 10 до 12 лет. Доверие между родителями и детьми - важный фактор успешного воспитания...


Симптоми хвороби - Збільшення щитовидної залози

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Збільшення щитовидної залози -

Це порушення функцій щитовидної залози, що викликані зниженням споживання йоду.

Часті причини збільшення щитовидної залози:
- Недостатнє харчування
- Надходження йоду нижче 100 мкг в день (для дорослих здорових людей). Розвивається компенсаторне збільшення щитовидної залози, яка намагається збільшити секрецію власних гормонів
- Нестача в їжі вітаміну А (ретинол)
- Недостатній вміст в їжі мікроелементів таких, як кобальт, мідь, цинк та ін.

Розрізняють всього п'ять ступенів збільшення щитовидної залози. Нульовий ступінь означає, що залоза має нормальні розміри.

- При першій ступені збільшення щитовидної залози орган виглядає нормальним, і лише коли пацієнт ковтає, лікар може помітити збільшення. На дотик нічого не визначається.

- При другому ступені при ковтанні злегка помітні долі щитовидної залози, також вони добре промацуються. Контури шиї при цьому не змінені.

- Третя ступінь збільшення помітна неозброєним оком - шия потовщується, а залоза добре видна.

- Четверта ступінь характеризується тим, що щитовидна залоза збільшена сильно, і контури шиї помітно змінені. Обриси щитовидної залози видно на поверхні шиї.

- При п'ятому ступені щитовидна залоза досягає дуже великих розмірів. Вона здавлює трахею і стравохід, заважає людині дихати і ковтати. У пацієнта може змінитися або зникнути голос.

Крім перерахованих ознак, у хворого можуть спостерігатися підвищена дратівливість, підвищене потовиділення, швидка стомлюваність і слабкість у всьому тілі, безсоння, порушений ритм серцебиття, дискомфорт і болі в області серця. Може виникати також почуття нез'ясовного занепокоєння і панічного страху. Відбуваються порушення в роботі статевих залоз, що негативно впливає на інтимне життя.

Збільшення щитовидної залози третього, четвертого та п'ятого ступенів називається зобом. Іноді це захворювання не має явних симптомів, і хворий звертається до лікарні лише тоді, коли з'являється видимий косметичний дефект. Зоб може бути пов'язаний із статевим дозріванням або вагітністю.

Ознаки збільшення щитовидної залози виникають також при таких хворобах як гіпотиреоз, гіпертеріоза, тиреотоксикоз. Збільшення щитовидної залози іноді свідчить і про доброякісні або злоякісні новоутвореннях в її тканинах. Також збільшена щитовидна залоза може бути симптомом іншого основного захворювання.

При підвищеній функції щитовидної залози - гіпертиреозі - людина, як не дивно, може виглядати навіть більш привабливо, ніж зазвичай. На початковій стадії захворювання вона помітно худне, стає рум'яною, здається більш енергійною і веселою. Це відбувається тому, що вміст гормонів щитовидної залози в крові збільшений.

При нестачі гормонів - гіпотиреозі - все відбувається навпаки: обмін речовин сповільнюється, з'являється зайва вага і набряклість, підвищується тиск. Найчастіше гіпотиреоз зустрічається у жінок. Він може бути причиною жіночого безпліддя або погано впливати на нервову систему майбутньої дитини.

Для встановлення більш точного діагнозу лікарі призначають додаткові обстеження та аналізи. Самими інформативними методами визначення стану щитовидної залози вважаються: ультразвукова діагностика, комп'ютерна томографія, радіонуклідне сканування і пункційна біопсія.

При яких захворюваннях виникає Збільшення щитовидної залози:

- Зоб
- Тиреотоксикоз
- Гіпотеріоз
- Аденома щитовидної залози
- Рак щитовидної залози

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Збільшення щитовидної залози:

Вас турбує Збільшення щитовидної залози? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Збільшення щитовидної залози? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.