Online Тесты

  • Выявление способностей ребенка (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он позволяет выявить способности ребенка к тем или иным областям знаний. Тест состоит из двух блоков: первый - для взрослых, второй - для детей...


Симптоми хвороби - Одинофагія

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Одинофагія -

Одинофагія - це біль, що виникає при ковтанні, він є проявом багатьох захворювань стравоходу, але іноді виникає і у здорових людей. Не потрібно одинофагію плутати з болем при ковтанні в горлі: біль при одинофагіі виникає зазвичай за грудиною, а не в області шиї.

Існує три основних причини появи одинофагіі.

- Перша, і найбільш часта причина - це порушення проходження їжі по стравоходу. Як відомо, стравохід - це не просто «труба» певного діаметру, а орган, що має кілька м'язових шарів. Їжа просувається по ньому не тільки під впливом сили тяжіння, а й за рахунок хвилеподібного скорочення гладкої мускулатури стравоходу. Порушення правильного скорочення призводить до уповільнення проходження харчової грудки, стравохід переповнюється, розтягується і виникає біль.

Такий біль, хоча б раз у житті, відчував кожного з нас, про нього кажуть «невдало ковтнув». Найчастіше «невдало ковтають» великі шматки фруктів, але у здорової людини така одинофагія триває лише кілька секунд і буває рідко.

Пацієнтів із захворюванням стравоходу біль турбує щодня, а іноді і при кожному прийомі їжі. Крім того, у здорової людини одинофагію можна швидко усунути ковтком води, а у пацієнтів із захворюванням стравоходу полегшення приходить не відразу і в ряді випадків рідина може навіть посилити біль.

- Друга причина одинофагіі - це порушення проходження їжі в області переходу стравоходу в шлунок через спазм стравохідного сфінктера (жому) або розвитку там рубцевих змін. Механізм болю в цьому випадку такий же, як при порушенні моторики стравоходу, але біль значно сильніший. Така одинофагія однозначно вимагає лікарського втручання.

- Третя причина одинофагіі - це запальний або ерозивний процес у слизовій оболонці. Найчастіше страждає нижня частина стравоходу внаслідок закидання в нього кислоти із шлунку. У такому випадку навіть звичайна їжа, яку здорова людина проковтує непомітно, викликає біль або неприємні відчуття.

Потрібно сказати, що одинофагія є неспецифічним симптомом, тобто ніколи не можна сказати точно, яке саме захворювання викликало біль. Тому якщо одиінофагія турбує часто або тривало, обов'язково потрібне проведення ендоскопічного обстеження. Тільки за його результатами можна не тільки уточнити причину, але й виключити пухлинний процес, в тому числі злоякісний.

При яких захворюваннях виникає Одинофагія :

- Інфекційний езофагіт (кандидозний, герпетичний характер)
- Виразка стравоходу
- Рак стравоходу
- Хімічні опіки стравоходу (отруєння кислотами, лугами)

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Одинофагія :

- Гастроентеролог
- Онколог

Вас турбує Одинофагія ? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Одинофагія ? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.