Online Тесты

  • Выявление способностей ребенка (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он позволяет выявить способности ребенка к тем или иным областям знаний. Тест состоит из двух блоков: первый - для взрослых, второй - для детей...


Симптоми хвороби - Збільшення лімфовузлів шиї

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Збільшення лімфовузлів шиї -

При будь-якій гострій респіраторно вірусній або бактеріальній інфекції верхніх дихальних шляхів лімфовузли шиї можуть збільшуватися на нетривалий час. Їх збільшення може варіювати від ледве відчутних на дотик (з зернину або горошину ) до значних, видимих оком, розмірів (з перепелине яйце).

При пальпації може відчуватися хворобливість, або вузлики можуть бути повністю безболісними. Чим інтенсивніше інфекційний процес, тим лімфовузли стають більші і болючіші.

Варто звернути пильну увагу на стійке тривале збільшення лімфатичних вузлів шиї, збільшення інших груп лімфовузлів (потиличних, пахвових) особливо у дітей.

Так само має насторожити одностороннє виражене збільшення лімфатичних вузлів, тому що це може бути ознакою важких інфекційних і неінфекційних хвороб, а також злоякісних новоутворень.

Причини збільшення лімфовузлів на шиї

- Інфекційні захворювання - найчастішою причиною збільшення лімфовузлів на шиї стають різні інфекції верхніх дихальних шляхів або ротової порожнини, такі як ангіна, ГРВІ, грип, вітряна віспа, дифтерія, краснуха, паротит, стоматит, гінгівіт, пародонтит та інші.
- Загальне зниження імунітету - лімфовузли - це органи імунного захисту, при зниженні імунітету нерідко виникає збільшення лімфовузлів, іноді цей стан приймає хронічний характер, наприклад у хворобливих дітей відзначають постійне збільшення підщелепних лімфовузлів - гланд. Зниження імунітету може бути викликане тривалим інфекційним захворюванням, анемією, переохолодженням, авітамінозом, тривалим нервовим перенапруженням або стресом. Іноді системне збільшення всіх лімфовузлів є першою ознакою імунодефіцитних станів, що виникають при СНІДі .
- Пухлини лімфатичної тканини - причиною збільшення і запалення стає ракове переродження клітин лімфатичної тканини.
- Пошкодження лімфатичного вузла - механічна травма лімфатичного вузла також може стати причиною його збільшення.
- У рідкісних випадках причиною збільшення шийного лімфовузла може бути:
1. хронічний алкоголізм,
2. порушення обміну речовин,
3. захворювання щитовидної залози,
4. захворювання сполучної тканини,
5. алергічні реакції.

При яких захворюваннях виникає Збільшення лімфовузлів шиї:

Інфекційні захворювання:
- Гострі респіраторні захворювання (бактерійні вірусні)
- Токсоплазмоз
- Туберкульоз бронхів, трахеї, верхніх дихальних шляхів
- ВІЛ- інфекція
- СНІД
- Інфекційний мононуклеоз та інші.

Онкологічні захворювання:
- Лімфоми
- Хвороба Ходжкіна (лімфогранулематоз, злоякісна гранульома) та інші.

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Збільшення лімфовузлів шиї:

Вас турбує Збільшення лімфовузлів шиї? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Збільшення лімфовузлів шиї? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.