Online Тесты


Симптоми хвороби - Зміна мови

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Зміна мови -

Мовний апарат людини складається з декількох рівнів. Спочатку мова формується в мовному центрі в скроневій частці домінантної півкулі головного мозку. Потім у справу вступають мозкові центри, відповідальні за довільні рухи.

Після цього збудження передається з центральної нервової системи по нервових волокнах до м'язів гортані, глотки, піднебінної фіранки, язика, губ, щік. І за допомогою рухів цих м'язів і потоку повітря у верхніх дихальних шляхах здійснюється акт мовлення.

В результаті різних захворювань на кожному описаному етапі формування мови може відбутися «поломка». Порушення мови виявляються по-різному залежно від рівня ураження .

Види змін мови:

- Афазія - порушено розуміння лексичних та граматичних конструкцій мови - людина не усвідомлює або не розуміє звернену до нього мову, або сам не може правильно обудувати фразу або підібрати потрібне слово.
- Дизартрія - порушення артикуляції - губи «не слухаються».
- Дисфонія - приглушений, охриплий голос.
- Мутизм - повна відсутність мовлення.

За яким же причин можуть відбуватися зміни мови? Все залежить від віку та рівня ураження.

Дефекти можуть виникати в результаті пошкодження головного мозку або центральної нервової системи у дітей при пологах або при травмах , перенесених у період до розвитку мовлення у малюка. У таких випадках дитина може розвиватися нормально без особливих відхилень, але мова буде не розвинена. При важких формах цього захворювання мова може бути повністю відсутньою. При більш легких формах - мова частково присутня.

У дорослих же збої в мові можуть відбуватися в результаті захворювань, які безпосередньо зачіпають головний мозок або центральну нервову систему. Афазія - це тип порушення мови , який характерний порушенням розуміння мови. Це захворювання може зачіпати різні форми мови. Може розвиватися в результаті розвитку психічних захворювань, перенесених інсультів, а також при розвитку пухлин і в результаті перенесених травм.

Дизартрія ж може розвиватися як у дорослих, так і у дітей. Це порушення мовного апарату, коли мова ускладнюється в результаті малорухомості або нерухомості органів мови. У дорослих це захворювання не викликає повне зникнення мови і, надалі, мова може бути відновлена. А от у дітей захворювання може викликати серйозні дефекти мови. Але і від них можна буде позбутися за допомогою логопеда.

Відбувається дизартрія в результаті пошкодження задньолобних і підкіркових ділянок головного мозку. Може виникати в результаті інсультів, розсіяного склерозу, пухлини, черепно-мозкової травми, інфекцій, дистонії, м'язової дистрофії.

Ще одним дефектом мови може бути часткова втрата голосу. Приглушений, охриплий голос, гугнявість може бути причиною розвитку дисфонії. Цей збій відбувається в результаті порушень в центральної і периферичної нервової системи.

У людини також може розвиватися, так званий, мутизм . Це порушення може виникати в результаті сильних нервових зривів або психічних травмах (при втраті близьких людей, при перенесенні стихійного лиха), а також при ураженнях певних структур головного мозку, епілепсії, психічних захворюваннях (шизофренії, істерії, депресії). Мутизм проявляється повною відсутністю мови і будь-яких реакцій на спроби вступити з хворим в контакт. За таким хворим необхідний особливий догляд, який полягає в постійних спробах «розгальмувати» людину і зняти німоту і глухоту. Людина, яка доглядає за таким хворим, може використовувати жести, листи або міміку для спілкування. Це все може сприяти встановленню контакту і вихід хворого з патологічного стану. Також застосовується медикаментозне лікування мутизм . Для цього пацієнтові вводять кофеїн, а через деякий час розчин лікарського засобу, який викликає легке сп'яніння. В основному, достатньо однієї такої процедури, що повернути людину в нормальний стан.

При яких захворюваннях виникає Зміна мови:

- Інсульт,
- Розсіяний склероз,
- Сирингобульбія (ураження продовгуватого мозку),
- Пухлини,
- Черепно-мозкова травма,
- Інфекції,
- Бічний аміотрофічний склероз,
- Аміотрофія,
- Аномалія Кіарі,
- Судинна аневризма,
- Синдром Гієна-Барре,
- Операції на щитовидній залозі,
- Захворювання серця і аорти,
- Об'ємні утворення за грудиною,
- Міастенія,
- Поліміозит,
- М'язова дистрофія.

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Зміна мови:

- Логопед
- Невролог
- Психолог
- Психіатр

Вас турбує Зміна мови? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Зміна мови? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.