Online Тесты

  • Тест на созависимость (вопросов: 9)

    Этот тест поможет определить: вы – тот, кто помогает или тот, кому помогают. Отвечайте «да» или «нет»


Симптоми хвороби - Загальна слабкість

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Загальна слабкість -

Загальна слабкість - це суб'єктивне відчуття хворого, що відбиває втрату енергії для виконання звичних повсякденних справ, які раніше людина виконував без особливих проблем.

Скарги на загальну слабкість можуть приховувати за собою такі різні синдроми, як астенічний стан в силу різних причин, патологічну м'язову стомлюваність і навіть справжні паретичні синдроми. Важливий детальний аналіз всієї клінічної картини і самої слабкості, її синдромального оточення, включаючи соматичний, неврологічний і психічний статус, що і є ключем до розпізнавання природи загальної слабкості.

Особливості виникнення загальної слабкості та її подальшого перебігу можуть служити одним з можливих підходів до алгоритму діагностичного пошуку .

Основні причини генералізованої (загальної) слабкості:

1. Генералізована слабкість з поступовим початком і повільним прогресуванням:
- Загальні соматичні захворювання без безпосереднього ураження нервово-м'язового апарату.
- Загальні соматичні захворювання з безпосереднім впливом на нервово-м'язовий апарат.
- Ендокринопатії.
- Метаболічні розлади.
- Інтоксикації (в тому числі лікарські).
Злоякісні новоутворення.
Захворювання сполучної тканини.
- Саркоїдоз.
- Міопатії.
- Психогенна слабкість.

2. Гостра і швидко прогресуюча генералізована слабкість:
- Соматичні захворювання.
- Міопатія.
- Ураження нервової системи (поліомієліт, полінейропатії)
- Психогенна слабкість.

3. Інтермітуюча або рецидивуюча загальна слабкість.
- Нервово-м'язові захворювання (міастенія, хвороба Мак-Ардла, періодичний параліч).
- Захворювання центральної нервової системи (інтермітуюча компресія спинного мозку зубовидним відростком другого шийного хребця).

1. Загальна слабкість з поступовим початком і повільним прогресуванням

Пацієнти скаржаться на наростаючу загальну слабкість і стомлюваність, вони можуть відчувати психологічну втому, зниження працездатності і відсутність потягів (до їжі, інтимних та ін.).

Загальні соматичні захворювання без безпосереднього ураження нервово-м'язового апарату, такі як хронічні інфекції, туберкульоз, сепсис, хвороба Аддісона або злоякісні захворювання, належать до найбільш частих причин поступово наростаючою слабкості. Слабкість зазвичай поєднується зі специфічними симптомами основного захворювання; загальне клінічне та фізикальне обстеження в цих випадках є найбільш важливим для діагностики.
Загальні захворювання з відомим безпосереднім впливом на нервово-м'язовий апарат. Слабкість при цих захворюваннях часто переважно проксимальна, особливо виражена в області поясів верхніх або нижніх кінцівок.

До цієї категорії належать:

- Ендокринопатії, такі як гіпотиреоз (характеризується холодною, блідою, сухою шкірою; відсутністю потягів; запорами; хрипким голосом; брадикардією; набряком м'язів, уповільненням ахиллових рефлексів; і т.д; нерідко супроводжується іншими неврологічним симптомами, такими як парестезія, атаксія, зап'ястний тунельний синдром, крамп).
- Гіпертірез (характерна проксимальна м'язова слабкість з утрудненням вставання з положення навпочіпки; пітливість; тахікардія; тремор; гаряча шкіра, непереносимість; діарея; рідко відзначаються неврологічні симптом, такі як пірамідні та інші знаки).
- Гіпопаратиреоз (відзначається м'язова слабкість і крамп, тетанія, головні болі, стомлюваність, атаксія, судомні напади, рідко галюцинації та хореоатетоїдні симптоми).
- Гіперпаратиреоз (відрізняється істинної міопатію з м'язовими атрофіями; депресією; емоційною лабільністю, дратівливістю, сплутаністю; запори).
- Деякі метаболічні розлади, такі як глікогенози (характерне ураження серця і печінки) або цукровий діабет.
- Деякі види інтоксикацій і впливу фармакологічних препаратів, які можуть призводити до повільно наростаючої загальної слабкості.
- Хронічні форми алкогольної міопатії розвиваються тижнями або місяцями і супроводжуються атрофією проксимальних м'язів.
- При прийомі хлорохина (делагіл) спостерігається вакуольна міопатія; прийом кортизону, особливо флуорогідрокортізона, і тривале застосування колхіцину може викликати оборотну міопатію.
- Злоякісні новоутворення можуть супроводжуватися поліміозитом, або просто генералізованою слабкістю.
- Захворювання сполучної тканини, особливо системний червоний вовчак та склеродермія, при яких м'язові симптоми поєднуються з поліміозитом, - серйозні причини повільно прогресуючої загальної слабкості.
- Саркоїдоз. Хворі зазвичай скаржаться на загальну слабкість, нездужання, поганий апетит, схуднення. Крім того описані саркоїдозні гранульоми в скелетних м'язах і сухожиллях, що проявляється ще більшою м'язовою слабкістю, рідше міалгіями.
- Психогенна слабкість зазвичай спостерігається в картині полісиндромних психогенних розладів (функціонально-неврологічні стигми, псевдоприпадки, порушення мови, пароксизмальні розлади різного типу і т.д.), що полегшують клінічну діагностику.

2. Гостра і швидко прогресуюча загальна слабкість

У цих випадках також залучаються переважно проксимальні м'язи.

Можливі причини:
- Соматичні захворювання, такі як гіпокальціємія різної етіології (можуть призводити протягом декількох годин до поширеної вираженої слабкості).
- Міопатії, особливо гостра пароксизмальна міоглобінурія (рабдоміоліз) (характеризується м'язовим болем і червоною сечею).
- Міастенія при рідкісній генералізованій формі і симптоматичнійї формі внаслідок терапії пеніцилламіном (для міастенії характерно наростання слабкості при м'язовій роботі, але стан покращується після відпочинку і вранці).
- Поліміозити (часто супроводжуються червоно-фіолетовими плямами на шкірі, хворобливістю м'язів і проксимальною слабкістю) .
- Ураження нервової системи. Генералізована слабкість може бути результатом поліомієліту (слабкість без втрати чутливості, лихоманка, арефлексія, зміни в спинномозковій рідині), кліщового енцефаліту тощо.

3. Інтермітуюча або рецидивуюча загальна слабкість

До цієї категорії мають бути зараховані наступні захворювання:
- Нервово-м'язові захворювання, особливо міастенія (див. вище) і хвороба Мак-Ардла , яка характеризується паралічами, що з'являються разом з болем і слабкістю при тривалому м'язовому напруженні.
- Пароксизмальна міоплегії характеризується розвитком протягом декількох годин генералізованої слабкості і млявих паралічів (в руках або ногах, частіше - тетрапарез, рідше - гемі або монопарези) з випаданням сухожильних рефлексів. Свідомість не порушується. Провокуючі фактори: нічний сон, рясний прийом їжі, надмірне фізичне навантаження переохолодження, лікарські препарати (глюкоза з інсуліном та ін.) Тривалість нападів - кілька годин; частота - від одиничних протягом життя до щоденних.
- Захворювання центральної нервової системи інтермітуюча компресія спинного мозку зубовидним відростком другого шийного хребця.

При яких захворюваннях виникає Загальна слабкість:

- Онкологічні захворювання
- Синдром хронічної втоми
- Гематологічні захворювання
- Інфекційні захворювання

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Загальна слабкість:

Вас турбує Загальна слабкість? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Загальна слабкість? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.