Online Тесты

  • Есть ли у вашего ребенка творческий потенциал? (вопросов: 8)

    Данный тест предназначен для родителей детей в возрасте 3-5 лет. Он помогает выявить творческий потенциал, проанализировать стремление ребенка к творчеству, выявить его способности...


Симптоми хвороби - Депресія

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Депресія -

Депресія – це знижений (пригнічений, пригнічений, тужливий) настрій, втрата інтересів і задоволення від речей і занять, які раніше були приємні, підвищена стомлюваність, знижена здатність до концентрації уваги і зосередження, загальмованість або надмірна метушливість.

Одне з найбільш поширених психопатологічних станів. Її частота серед населення досягає не менше 15%, ризик розвитку впродовж життя - 30%, причому вираженій депресії - до 6%. Серед пацієнтів, що звертаються до лікарів соматичного профілю, частота депресії складає до 50%. Вважається, проте, що значна частина хворих депресією не потрапляють в поле зору лікаря. Тяжкість функціональних порушень, що викликаються депресією, еквівалентна або навіть перевищує відповідні показники при таких хронічних соматичних захворюваннях, як ревматоїдний артрит, артеріальна гіпертонія і цукровий діабет.
В якості біологічних складових патогенезу депресії постулируются: пониження активності біогенних амінів (серотоніна, норадреналіну, Допаміну), гіперактивність системи гіпоталамус - гіпофіз - надниркові залози з підвищенням секреції кортизолу, генетичні чинники.

Депресія характеризується стійким падінням настрої з відчуттям туги, апатія, зниженням інтересу до чого б те не було і спонукань до діяльності, появою песимізму, тенденцією до зниженої самооцінки, нерішучістю, труднощами розумовій діяльності з послабленням концентрації уваги, неуважністю, а також наявністю вегетативних розладів : порушень сну (безсоння або сонливість), зниження, рідше за підвищення апетиту, зниження або підвищення маси тіла, зниження лібідо. Нерідко відзначаються добові коливання глибини депресії з її послабленням в вечірній годинник. Характерні психомоторна сповільненість або - при наявності тривоги - психомоторне збудження.

Розрізняють так звані "великі" депресії з досить вираженими і розгорнутими симптомами і "малі" депресії (субдепресії) із стертими проявами. "Великі" депресії виникають в два рази частіше у жінок, ніж у чоловіків. Окрім генетичного чинника в 25-50% випадків мають місце провокуючі чинники (особливо часто в старості). Залежно від переважаючого афекту виділяють тужливі, апатичні, адинамические, тривожні, дисфорические (з вираженою дратівливістю) "великі" депресії. Спостерігаються також маячні депресії (частіше з маренням самозвинувачення або іпохондричним маренням), а також депресії з вираженими нав'язливими розладами (обсессиями). У ряду хворих, особливо старечого віку, можлива поява мнестической слабкості (так звана "депресивна псевдодеменція"). Близько 40-50% хворих переносять одноразову депресію ("депресивний епізод" по МКБ-10). у 50-60% депресія повторюється ("рекурентний депресивний розлад" по МКБ-10). Приблизно у 10% депресія затягується на два роки або більше (хронічна депресія). У приблизно 20% хворих після перенесеної "великій" депресії зберігається знижений фон настрою.

Серед "малих" депресій особливе практичне значення має дистимия- хронічне, таке, що триває більше двох років знижений настрій з дратівливістю, стійкими порушеннями сну, що частіше виникає в умовах тривалої дії стресових чинників (сімейних, виробничих, медичних). Зустрічаються також так звані "масковані", або "ларвированные" (приховані) депресії, при яких на перший план виступають соматичні скарги (болю, вегетативні розлади, виражена астенія). Проте діагноз такий депресії повинен обгрунтовуватися виявленням у хворого комплексу її ознак, а не просто зниженим фоном настрою (гіпотимією), який може бути природним у хворих з обтяжливими тілесними відчуттями.

Депресія при соматичних захворюваннях може мати самі різні механізми розвитку - як власне соматогенні, так і психогенні. І в тому і в іншому випадку вони можуть представлятися досить складними. До соматогенних відносяться токсичні, гормональні чинники, гіпоксія мозку, поразки його певних відділів (скроневих, таламуса). Велике значення стійкого больового синдрому, почуття тілесного дискомфорту, що складається з різних складових: болів, слабкості, адинамії, відчуттів, пов'язаних з вегетативним дисбалансом, вимушеною іммобілізацією і т. д. До психогенних відноситься комплекс чинників, що включають реакцію хворого на захворювання (нозогению), його можливий несприятливий результат, різне обмеження функціональних можливостей, зміни фізичного вигляду, крах життєвих планів і надій. Крім того, джерелом депресії можуть бути і ятрогенні чинники, причому як фізичні (прийом ліків з депрессогенным дією, наприклад, гормональних препаратів, деяких анти-гипертензивных засобів), так і психологічні (недостатньо коректне звернення персоналу з хворим, незвична обстановка в стаціонарі і т. д.). Нарешті, можливе поєднання соматичного захворювання з "первинною" (ендогенною) депресією. Поєднуючись з соматичною патологією, депресія, як правило, посилює її негативні наслідки, обважнюючи перебіг захворювання, поглиблюючи дезадаптацію хворого, збільшуючи ризик летального результату. Депресія нерідко значно знижує у хворого мотивацію до лікування соматичного захворювання. Показники хворобливості і смертності від різних соматичних захворювань у осіб з депресією в декілька раз перевершують відповідні обшепопуляционные дані. Діапазон депресивних проявів у соматично хворого дуже великий і коливається від неглибоких і скороминущих нормальних психологічних реакцій до виражених розладів. Лікар повинен обертати спеціальне увага на депресію (незалежно від ступеня її тяжкості) у соматичного хворого, у тому числі і неглибоку. Не можна спочатку вважати її другорядною ознакою, навіть якщо вона представляється "зрозумілою" реакцією хворого на соматичне захворювання. Суїциїдальний ризик у соматично хворих з депресією пов'язаний не стільки з її глибиною, скільки з характером і мірою дисстресса, обумовленого соматичним захворюванням (він вище у онкологічних хворих, у осіб, що стали каліками або спотвореними зовні).

При діагностиці депресії в загальномедичній практиці необхідно мати на увазі, що цілий ряд її симптомів, таких як пониження вітального тонусу, астенія, болі, порушення сну, апетиту і маси тіла, неважкі порушення сердечного ритму, можуть бути формально схожими з проявами багатьох соматичних захворювань. Тому лікар повинен, з одного боку, ретельно виключати ту чи іншу соматичну патологію, але в той же час завжди пам'ятати про можливість депресії і не переоцінювати значення легких девіацій в результатах так званих об'єктивних методів дослідження.

Депресії в старості. Зустрічаються не менше чим у 15% осіб старше 65 років. У їх розвитку окрім наростаючої множинною соматичною патології, нерідко хронічній, особливе значення мають і чинники власне старіння - як соматичні (постаріння, фізична неміч, структурні і метаболічні зміни мозку та ін.), так і соціально-психологічні (втрата близьких самотність, гипоактивность, погіршення матеріального становища, що посилюється залежність від інших людей і ін.). В старості збільшується частота передусім "малих" ("неповних") депресій, тоді як частота "великій" депресії майже не міняється.

Клінічні особливості депресії в старості полягають в значній (до 80% випадків) частоті і вираженості тривоги, порушеннях сну і апетиту, тілесних скаргах, відчутті фізичної слабкості (адинамії). Характерні іпохондричні прояви, з яких особливо типові фіксація на регулярності стільця і сечовипускання з побоюваннями відмови функції кишковика (интестинофобия) і сечового міхура (урофобия). Приблизно у чверті хворих відзначаються наполегливі скарги на послаблення пам'яті. Деякі з них висловлюють побоювання захворіти недоумством (деменциофобия). У частини хворих послаблення пам'яті помітне об'єктивно, але може проходити по миновании депресії, т. е. має місце так звана "депресивна псевдодеменція". Депресії в старості відрізняються високим ризиком суїциїдальних спроб, причому завершених. При розпізнаванні депресії в старості не слід ігнорувати навіть "м'які" випадки, розглядаючи їх як нормально-вікові. Вони також багаті можливістю суїциду і в той же час можуть ефективно піддаватися психотерапевтичній і лікарській дії. З іншою сторони, такі симптоми, як думки про смерть зниження лібідо, недиференційовані больові відчуття, які у хворих молодого віку часто вказують на депресію, у осіб старечого віку нерідко зустрічаються і поза розладами депресивного кола.

При яких захворюваннях виникає Депресія:

- Прийом стероїдів або наркотичних болезаспокійливих засобів
- Дисфункція щитовидної і надниркової залоз
- Анемія
- Артрит
- Захворювання серця
- Онкологічні захворювання
- Менопауза
- Вік

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Депресія:

Вас турбує Депресія? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Депресія? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "Д":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.