Online Тесты

  • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

    Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...


Симптоми хвороби - Біль внизу живота

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Біль внизу живота -

Біль внизу живота - найпоширеніша скарга в гінекологічній практиці.
Цей симптом дуже неспецифічний, так як виникає при багатьох захворюваннях. Оскільки в області тазу концентрація чутливих нервових гангліїв невелика, больові імпульси, що йдуть від органів малого таза, погано диференціюються в ЦНС і часто біль здається іррадіюючим, іноді жінка відчуває біль після усунення його причини (фантомний біль).

Обстежуючи пацієнта із скаргами на біль внизу живота, необхідно враховувати і індивідуальне сприйняття болю, і різний поріг больової чутливості.

Важливі характеристики болю внизу живота - це його виникнення (гостре або поступове), локалізація болю, супутні симптоми (наприклад, жар, озноб, анорексія, нудота, блювота або кровотеча). Необхідно визначити, чи пов'язаний біль з менструальним циклом, чи представляє небезпеку для життя, чи потрібні реанімаційні заходи, чи є зв'язок з вагітністю.

Найчастіше болями внизу живота посередині у жінок проявляється гострий цистит. Одночасно можуть бути присутніми прискорене сечовипускання, біль наприкінці сечовипускання, може з'являтися кров у сечі. Якщо цих симптомів немає, то не виключено, що мова може йти про проблеми з кишечником, запалення придатків і цілий ряд інших захворювань. У будь-якому випадку є необхідність пройти обстеження у уролога та гінеколога, або у фахівця з урогінекології.

Крім проблем з кишечником болі внизу живота праворуч або ліворуч у жінки можуть бути ознакою аднекситу - запалення придатків матки, кісти яєчника і ще цілого ряду захворювань придатків у жінок. При появі такого болю обов'язково якомога швидше пройти обстеження у гінеколога.

Кровотечі з статевих шляхів у поєднанні з болем внизу живота, як правило, виникають при захворюваннях статевої системи.

Підвищення температури тіла і озноб часто супроводжують інфекції малого таза (гонорея; уреаплазмоз; мікоплазмоз; хламідіоз).

Анорексія, нудота і блювота - неспецифічні симптоми, які часто супроводжують захворювань шлунково-кишкового тракту.

Непритомність, судинний колапс і шок, що виникають в результаті гіповолемії, зазвичай вказує на внутрішньочеревну кровотечу.

Часте хворобливе сечовипускання, біль в попереку або гематурія – ознаки патології сечовивідних шляхів.

Раптовий початок болю свідчить про гострі патології: прорив, кровотеча, розрив або перекрут органу, такі ж симптоми можуть розвинутися при кольках сечовивідних шляхів або шлунково-кишкового тракту.

Пульсуючий, ритмічний біль характерний для підвищеного внутрішньопорожнинного тиску в порожнистих органах.

Постійний біль зазвичай буває при запальному процесі, перерозтяганні капсули паренхіматозного органу, порушення кровопостачання органу.

Гострий біль характерний для непрохідності сечовивідних шляхів, непрохідності кишечника, гострої патології очеревини.

Тупий біль найбільше характерна для запального процесу.

Тривалість і періодичність больових епізодів допомагають встановити характер захворювання (гострий або хронічний). Якщо подібні болі часто виникали і раніше, чи біль турбує жінку довго, найбільш ймовірно хронічне захворювання.

Гострі напади болю протягом тривалого часу, що тривають менше 48 годин, можуть виникати вдруге внаслідок хронічного захворювання (наприклад, болю при овуляції ).

Сила больового нападу може бути оцінена за зовнішнім виглядом хворої (блідість, пітливість, вираз обличчя).

При яких захворюваннях виникає Біль внизу живота:

- Цистит
- Аднексит (запалення придатків яєчників)
- Венеричні хвороби (гонорея, уреаплазмоз, мікоплазмоз, хламідіоз)

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Біль внизу живота:

Вас турбує Біль внизу живота? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Болить внизу живота? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.