Online Тесты

  • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

    Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...


Симптоми хвороби - Кров в калі

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Кров в калі -

Кровотеча при акті дефекації або прожилки крові в калі - це симптом захворювань, які найчастіше локалізуються в шлунково-кишковому тракт , рідше - мають системний характер.

Існує таке поняття як «прихована кров» - це мала кількість елементів крові в калі, які можна не помітити. Однак є специфічний лабораторний аналіз, який володіє чутливістю до гемоглобіну - білку - переноснику кисню, що міститься в еритроцитах крові. Цей аналіз може виявити багато життєво небезпечних захворювань на ранніх стадіях розвитку, і, отже, дає можливість без зволікання почати відповідну терапію.

Причини появи крові в калі:

- Кровотеча з верхніх відділів травного тракту: ясен, варикозне розширення вен стравоходу, кишечника, шлунку.
- Виразки дванадцятипалої кишки і шлунка.
- Запальні процеси в стінці шлунку або кишечника, що супроводжуються порушенням цілісності слизових оболонок органів, у тому числі неспецифічний виразковий коліт, ішемічний коліт, хвороба Крона.
- Геморагічні діатези - захворювання, які обумовлені збоями в системі гемостазу, проявляються періодичними кровотечами або крововиливами в різних органах, у тому числі кишечника.
- Поліпоз кишечника (доброякісні пухлини, розташовані у слизовій оболонці стінок кишечника).

Кожне з цих захворювань при прогресуванні проявиться кровотечею із заднього проходу або домішкою крові в калі.

Крім цих захворювань, причиною появи крові в калі можуть бути наступні патологічні процеси:

- Дивертикули товстого кишечника - мішкоподібні випинання в стінці кишки, викликані, як правило, дистрофічними процесами в її м'язовому шарі. У цьому випадку кал сформований або рідкий з прожилками крові незміненого кольору, рідше - зі згустками крові.
- Доброякісні пухлини травного тракту супроводжуються появою домішків червоної крові в калі. Дефекація при цьому безболісна.
- Рак товстого кишечника. При цьому кровотеча безболісна.
- Глистова інвазія - може протікати без будь-яких симптомів, або з рідкісними епізодами появи згустків темної крові в нормальному калі.
- Захворювання судин кишечника, такі як тромбоз, ангіодісплазії. Вони розвиваються, як правило, у людей старше 60 років.

Інфекції також можуть стати причинами появи крові в калі:

- Статеві інфекції, що перейшли на пряму кишку: гонорея, трихомоніаз. Вони супроводжуються кров'яними або кров'янисті-гнійними виділеннями з прямої кишки, сверблячкою в задньому проході, іноді - підвищенням температури тіла.
- Дизентерія (шигельоз) - проявляється рідким частим калом (близько 15 разів на добу) з домішкою гною, слизу і крові, а також інтенсивними болями в животі, підвищенням температури, м'язовими болями, ознобом.
- Амебіаз і балантидіаз (інфекційні захворювання, які викликають найпростіші мікроорганізми) викликають частий рідкий кал вкрай малими порціями з домішкою гною, слизу і крові.

При масивній кровотечі з шлунку або відділів травного тракту, які знаходяться вище нього, може виникати рясний рідкий стілець чорного кольору з неприємним запахом. Такий колір стільця обумовлений домішкою в ньому крові, зміненої під дією соляної кислоти шлунку.

Також причиною крові в калі можуть бути анальні тріщини та геморой. У цьому випадку кровотечі з гемороїдальних вузлів чи тріщин можуть бути досить значними. Кров при цьому яскраво-червона, але на поверхні калу можуть виявлятися темні згустки. В області ануса можливі дискомфорт і болі різної інтенсивності.

Необхідно пам'ятати, що негайне звернення до лікаря при появі навіть невеликої кількості домішок крові в калі - це гарантія діагностики тяжких захворювань на ранній стадії їх розвитку, і, як правило, успішного їх лікування.

При яких захворюваннях виникає Кров в калі:

- Пухлини (злоякісні і доброякісні) шлунково-кишкового тракту
- Неспецифічний виразковий коліт
- Хвороба Крона
- Дивертикули кишечника
- Виразки або ерозії шлунка або дванадцятипалої кишки
- Цироз печінки

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Кров в калі:

Вас турбує Кров в калі? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Кров в калі? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "К":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.