Online Тесты

  • Выявление способностей ребенка (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он позволяет выявить способности ребенка к тем или иным областям знаний. Тест состоит из двух блоков: первый - для взрослых, второй - для детей...


Симптоми хвороби - Запор

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Запор -

Запором прийнято вважати спорожнення кишечника рідше 3 разів на тиждень. Для запору характерний не тільки рідкісний, але і занадто твердий убогий кал.

Консистенція калу визначається кількістю води в ньому. У твердому калі кількість її не перевищує 40 %, в нормальному - 70 % і в рідкому - 95 %. Об'єктивним критерієм запору вважається маса калу менше 35 г/добу. Клінічну картину може доповнювати утруднена дефекація, відчуття неповного випорожнення кишечника і дискомфорт в животі.

Найчастіше запор буває хронічним але може розвивинутися і раптово.

Залежно від причини запор поділяють на три великі групи:
- первинний,
- вторинний,
- ідіопатичний.

Причиною первинного запору є аномалії, вади розвитку товстої кишки та її іннервації. Причиною вторинного запору служать насамперед хвороби і пошкодження товстої і прямої кишки, а також численні хвороби інших органів і систем та метаболічні порушення, які розвиваються при них. Запор може бути наслідком побічної дії ліків. У групу ідіопатичного відносять запор, який є наслідком порушення моторної функції прямої і товстої кишки, причина яких невідома (ідіопатичний мегаколон та ін.)

З патогенетичних позицій запор може бути розділений на три основні типи:
- аліментарний,
- механічний,
- дискінетичний.

Аліментарний запор розвивається внаслідок дегідратації, тобто зменшення води в організмі або у зв'язку з споживанням малої кількості води, або підвищеним виділенням її нирками. Внаслідок дегідратації зменшується вміст води в калі, зменшується його обсяг і виникає запор. Зменшенню обсягу калу сприяє також скорочення обсягу споживаної їжі і вмісту харчових волокон в раціоні.

Механічний запор з'являється в результаті порушення просування хімусу по кишечнику органічної природи.

Діскинетичний запор виникає внаслідок порушень моторної функції кишечника.

При яких захворюваннях виникає Запор:

- Аномалії розвитку (доліхоколон, мегаколон, хвороба Гіршспрунга)
- Хвороби периферичної нервової системи (псевдообструкція кишечника, склеродермія, ендокринопатії)
- Психічні хвороби
- Метаболічні розлади
- Ліки (опіати та ін)
- Синдром роздратованого кишечника
- Порушення дефекаціонного рефлексу
- Дісхезія

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Запор:

Вас турбує Запор? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Закреп? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.