Online Тесты


Симптоми хвороби - Здуття живота

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Здуття живота -

Суб'єктивне відчуття збільшення живота, його переповнення або здуття - це симптом, який може свідчити про початок якогось системного захворювання або бути єдиним проявом патології внутрішніх органів, розташованих в черевній порожнині.

Відчуття збільшення і розпирання живота бувають суб'єктивним, пацієнти в таких випадках скаржаться на відчуття переповненості, здуття зсередини; цей стан, як правило, з часом проходить, а причиною можуть бути порушення нормального функціонування органів шлунково-кишкового тракту.

Інколи великий живіт обумовлений зайвою вагою або дефектом хребта, що має звернений вперед вигин (поперековий лордоз), досвідчений лікар може відрізнити ці стани від реального здуття, уважно вивчивши анамнез і провівши докладне зовнішнє обстеження.

Причини здуття живота у здорових людей

У людей, які не страждають якими-небудь захворюваннями, здуття зазвичай відбувається через скупчення повітря або газів.

- Заковтування великих порцій повітря в процесі їжі, а також надмірне вживання газованих напоїв, може призвести до здуття, яке швидко проходить. «Зайве» повітря частково відригується, частково потрапляє в кишечник і або виходить через анальний отвір, або всмоктується кишковими стінками.
- Утворення газів може відбуватися при перетравленні їжі, що надходить в шлунок і кишковий тракт; також провокує газоутворення прийом соди, нейтралізуючої шлунковий секрет (звичайний «народний» засіб при печії).
- Причиною здуття живота після їжі може бути непомірне поїдання здобних і солодких продуктів: вони багаті легкозасвоюваними організмом вуглеводами, що викликають реакцію бродіння - а відповідно, посилене газоутворення.
- Ще одна причина здуття - потрапляння в організм у великих кількостях крохмалю і клітковини (ці речовини містяться в житньому чорному хлібі, бобових культурах, картоплі і капусті і деяких інших продуктах).

При яких захворюваннях виникає Здуття живота:

Серед небезпечних причин відчуття здуття живота можуть бути:

- Цироз печінки
- Пухлини товстої кишки з метастазуванням в очеревину
- Застійна серцева недостатність
- Нефроз

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Здуття живота:

- Онколог
- Нефролог
- Інфекціоніст
- Гепатолог
- Терапевт
- Гастроентеролог

Вас турбує Здуття живота? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Здувається живіт? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.