Online Тесты

  • Тест на пищевые расстройства (вопросов: 12)

    Пищевые расстройства, как нейрогенная булимия и анорексия более характерны для девушек и молодых женщин, хотя могут развиваться и у мужчин, и женщин разного возраста...


Симптоми хвороби - Шкірний свербіж

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Шкірний свербіж -

Шкірний свербіж  - це неприємне відчуття, що викликає бажання розчесати шкіру. Свербіж виникає в поверхневому шарі шкіри і слизових оболонок у вигляді почуття легкого печіння, поколювання. Свербіж буває локальним і генералізованим, гострим і хронічним. Він є домінуючим симптомом шкірних хвороб і часто спостерігається при системних захворюваннях.

Сильний свербіж полегшується тільки шляхом важких самоушкоджень, що призводять до заміщення відчуття свербіння почуттям болю. Якщо свербіж існує довго, то в корі головного мозку формується вогнище патологічного збудження і свербіж із захисної реакції перетворюється на стандартну реакцію шкіри на різні зовнішні і внутрішні подразники. Водночас, у відповідь на тривалий розчісування, змінюється і стан периферичних нервових рецепторів, що призводить до зниження порогу сприйняття свербіння. Таким чином, формується «замкнене коло», наявність якого і пояснює труднощі терапії свербіння.

Шкірний свербіж викликається механічною, термічною, електричною або хімічною стимуляцією безміелінових нервових волокон, вільні нервові закінчення яких лежать на кордоні епідермісу і дерми. Збуджуються вони або безпосередньо, або опосередковано, шляхом звільнення різних медіаторів (гістамін, серотонін, протеази, нейропептиди та ін.).

Фізіологічний свербіж виникає у відповідь на подразники навколишнього середовища (повзання комах, тертя, зміна температури та ін.) і зникає після усунення причини. Патологічний свербіж обумовлений змінами в шкірі або у всьому організмі і викликає сильну потребу позбутися свербіння шляхом розчісування або іншими способами.

Шкірний свербіж може бути симптомом різних дерматозів (короста, педикульоз, атопічний дерматит, алергічний дерматит, екзема, мікози, псоріаз, червоний плоский лишай та ін.), виникати на незміненій шкірі при захворюваннях внутрішніх органів, або стати симптомом психологічних порушень.

При яких захворюваннях виникає Шкірний свербіж:

- ендокринні та метаболічні порушення (цукровий діабет, гіпертиреоз, гіпотиреоз, клімакс, гіперпаратиреоз);
- захворювання печінки (біліарний цироз печінки, позанирковий холестаз, гепатити різної етіології та ін);
- хронічна ниркова недостатність;
- захворювання крові (залізодефіцитна анемія, істинна поліцитемія, лімфогранулематоз, лейкоз, мастоцітоз);
- пухлини внутрішніх органів, меланоми;
- аутоімунні захворювання;
- інфекційні та паразитарні (ВІЛ-інфекція, гельмінтози (глисти));
- неврологічні захворювання;
- психоневрози;
- вагітність;
- прийом лікарських засобів;
- вік (сенільний вік).

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Шкірний свербіж:

Вас турбує Шкірний свербіж? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Шкірний свербіж? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Інші симптоми на літеру "Ш":

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.