Online Тесты

  • Тест на степень загрязненности организма (вопросов: 14)

    Существует много способов выяснения, насколько загрязнен Ваш организм Специальные анализы, исследования, а также тесты помогут внимательно и целенаправлено выявить нарушения эндоэкологии Вашего организма...


Симптоми хвороби - Збільшення грудних залоз

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Збільшення грудних залоз -

Для чоловіків

Гінекомастія представляє собою доброякісне збільшення грудних залоз у чоловіків діаметром більше 2 см. Гінекомастія не є самостійним захворюванням, а являє собою симптом інших хвороб. Істинну гінекомастію необхідно диференціювати від неправдивої гінекомастії, або ліпомастіі, при якій збільшення грудної залози відбувається за рахунок жирової тканини. При істинній гінекомастії грудні залози збільшуються в результаті гіперплазії пайових молочних проток і гіпертрофії сполучнної тканини залози, тобто макроскопічно являє собою збільшення залозистої і стромальної тканини. Справжня гінекомастія підрозділяється на фізіологічну (виникає у новонароджених, в пубертатний період і в старості) і патологічну.

Причини гінекомастії:
- Фізіологічна гінекомастія
- Лікарські препарати
- Гіпогонадизм
- Пухлини
- Ендокринні захворювання (тиреотоксикоз, синдром Кушинга, акромегалія)
- Системні захворювання (цироз печінки, хронічна ниркова недостатність, ВІЛ- інфекція)
- Травма грудної клітини
- Herpes zoster в області грудної клітини
- Ожиріння

Для жінок

Молочна залоза починає інтенсивно розвиватися у віці 12-16 років, коли посилюється функціональна активність кори надниркових і статевих залоз. У репродуктивному періоді всі процеси, пов'язані з ростом і розвитком молочних залоз (маммогенеза), є гормонально обумовленими. Основними гормонами, що впливають на молочну залозу, є стероїдні гормони яєчників (естроген і прогестерон), беруть участь у маммогенезі також гормони гіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз і інші біологічно активні сполуки. Функціонування молочних залоз тісно пов'язане з менструальної функцією і багато в чому обумовлено її особливостями.

Великий вплив на зростання молочної залози в пубертатному періоді мають естрогени. Перша відповідь на підвищення рівня естрогенів - це збільшення розмірів молочної залози і пігментація ареоли. Розвиток естрогенових рецепторів неможливий без участі пролактину. Відомо, що для повного диференціювання молочної залози потрібний синергізм у дії інсуліну, кортизолу, тироксину, пролактину і гормону росту. Принаймні становлення менструальної функції залежить від гормонів, що циклічно виділяються (естрогенів, прогестeрона) в цей же період відбувається зміна морфологічної структури молочної залози.

У генезі розвитку молочних залоз велику роль грає пролактин. Спільно з естрогенами, прогестероном та іншими гормонами пролактин контролює не тільки формування, але і функціональну активність молочних залоз, стимулюючи лактацію. У дослідах in vitro було показано, що пролактин сприяє активному росту епітеліальних клітин, особливо в синергізмі з прогестероном. Під час вагітності ці гормони стимулюють проліферативну активність і диференціювання тканин. Пролактин стимулює синтез протеїнів, ліпідів і вуглеводів молока. На тлі фізіологічного зниження рівня естрогену і прогестерону після пологів різко посилюється лактогенний ефект пролактину. Поза вагітністю функціональна гіперпролактинемія обумовлена виникнення галактореї і ановуляції. Патологічне підвищення рівня пролактину може стати причиною напруги, хворобливості, збільшення розміру молочних залоз.

Важливий вплив на секрецію пролактину мають естрогени. Вони активно зв'язуються на мембранах нейронів яркуатного ядра гіпоталамуса та інгібують активність тирозингідроксилази, що призводить до зменшення продукції ендогенного дофаміну. Зниження дофамінергічного тонусу сприяє збільшенню секреції пролактину. Крім того, естрогени можна вважати безпосередніми стимуляторами секреції пролактину, так як вони активізують експресію гена, що відповідає за синтез пролактину.

Пролактин стимулюючими властивостями володіють не тільки натуральні естрогени, але і їх синтетичні аналоги.

В даний час визначено велику кількість факторів, що сприяють виникненню і розвитку патології молочних залоз. До них відносяться:

- Спадковий фактор (наявність доброякісних і злоякісних новоутворень у родичок по материнській лінії);
- Нейроендокринні порушення (порушення нейрогуморальної складової репродуктивного циклу веде до активації проліферативних процесів в гормонально залежних органах , у тому числі в тканинах молочних залоз);
- Вік старше 40 років;
- Штучне переривання вагітності. На самих ранніх термінах вагітності гормональний вплив викликає виражену перебудову залози, гіперплазію залозистого компонента. Штучне переривання вагітності перериває проліферативні процеси в молочних залозах, у зв'язку з чим гіперплазована тканина піддається зворотному розвитку. Ці регресивні зміни відбуваються нерівномірно, розвиток залоз може набути патологічний характер і стати пусковим моментом для формування дифузних і вузлових мастопатій;
- Ожиріння. Відомо, що при поєднанні ожиріння з діабетом і артеріальною гіпертензією ризик раку молочних залоз підвищується втричі;
- Тривалий психічний стрес, який, як відомо, призводить до зміни секреторної функції ендокринних залоз;
- Пізня перша вагітність;
- Відсутність, короткий або тривалий період грудного вигодовування;
- Кількість пологів (жінки, які народили двох дітей до 25 років, мають втричі менший ризик розвитку захворювань молочних залоз, на відміну від жінок, що народили тільки одну дитину);
- Раннє менархе і пізня менопауза.

При яких захворюваннях виникає Збільшення грудних залоз:

- Дефіцит тестостерону різної етіології
- Надлишок жіночих статевих гормонів
- Підвищення рівня пролактину (в т.ч. на тлі прийому психотропних препаратів)
- Мастопатія
- Гінекомастія

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Збільшення грудних залоз:

Для чоловіків
- Ендокринолог
- Андролог

Для жінок
- Мамолог
- Гінеколог
- Ендокринолог

Вас турбує Збільшення грудних залоз? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Збільшення грудних залоз? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.