Online Тесты

  • Кто ты: шпион или его «находка»? (вопросов: 12)

    Граница между общительностью и излишней болтливостью порой бывает весьма размытой. Попробуй определить, по какую сторону находишься ты, ответив на вопросы этого теста...


Симптоми хвороби - Задишка

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Задишка -

Задишка - суб'єктивне відчуття нестачі повітря, що особливо посилюються при фізичному навантаженні.

Основні причини задишки:

- Погана фізична форма

В принципі, в цьому випадку задишка - швидше нормальне явище, ніж привід для серйозного занепокоєння.

Що зробити для позбавлення від такої задишки? Потрібні регулярні аеробні заняття, які призводять до почастішання дихального ритму і биття серця. Якщо немає часу на спортзал, підійдуть і прогулянки швидким кроком. Спускайтеся і піднімайтеся по сходах в межах 3-4 поверхів.

- Панічна атака

Як відомо, сильне хвилювання, тривога, гнів і страх стимулюють вироблення адреналіну. Потрапляючи в кров, адреналін змушує організм пропускати через легені багато повітря, провокуючи гіпервентиляцію. Тому при серйозних переживаннях посилюється серцевий ритм і з'являється задишка.

- Анемія або недокрів'я

Найпоширеніша - залізодефіцитна анемія. Іони заліза насичують крові киснем саме тому відіграють важливу роль у процесах кровотворення. При їх нестачі розвивається гіпоксія і включається екстрений захисний механізм - задишка. Такий стан характерний для жінок, хоча і у чоловіків нерідко зустрічається брак заліза в організмі. Наявність анемії діагностується на підставі даних клінічного аналізу крові.

- Ожиріння

Це вже не просто недостатня тренованість, а серйозне захворювання. Небезпеку представляє не зовнішній жир на стегнах або сідницях, а внутрішній, так як ожиріння - це не просто косметичний дефект. Шар жиру огортає легені і серце, не даючи людині нормально дихати. Крім того, у повних людей серце переносить підвищені навантаження, так як йому потрібно качати кров у велику жирову подушку.

- Захворювання легень

Задишка, що виникає при захворюваннях дихальних органів, буває двох видів. Інспіраторной вид - коли відбувається утруднення вдиху в результаті забивання бронхів слизом або при пухлинах легень, і експіраторний - відбувається утруднення видиху в результаті спазмів, що виникають при бронхіальній астмі.

- Ішемічна хвороба серця

У даному випадку задишка проявляється відчуттям нестачі повітря. Взагалі, задишка є настільки ж типовою ознакою ішемічної хвороби серця, як і стискаючий біль в лівій частині грудної клітки.

- Застійна серцева недостатність

При застійній серцевій недостатності задишка завжди супроводжується вимушеним положенням хворого. Вона виникає у людини, що лежить на низькій подушці, і проходить, коли пацієнт приймає сидячу позицію.

- Серцева астма або пароксизмальна задишка

Характерне різке виникнення задишки, що переростає в задуху, часто з'являється в нічний час. На відміну від попередньої причини в цьому випадку задишка не проходить ні в сидячому, ні в стоячому положенні. Людина стає блідою, в грудях виникають вологі хрипи, починають набрякати легені. Подібний стан загрожує життю хворого, тому слід негайно викликати швидку допомогу.

- Тромбоемболія легеневої артерії

Ознаками тромбоемболії легеневої артерії є різке виникнення на тлі нормального здоров'я важкої задишки, колючих болів в грудях, болісного кашлю. В особливо важких випадках у людини синіє обличчя.

При яких захворюваннях виникає Задишка:

Захворювання серця і судин:
- Стенокардія
- Інфаркт міокарда
- Підвищення артеріального тиску
- Аневризма грудної аорти та її розрив
- Тромбоемболія легеневої артерії і інфарктна пневмонія
- Серцева недостатність

Захворювання органів дихальної системи:
- Пневмонія
- Плеврит
- Бронхіт
- Трахеїт

Онкологічні захворювання.
Захворювання нервової системи (неврози)
Захворювання крові (з розвитком пухлинних процесів в середостінні)

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Задишка:

Вас турбує Задишка? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Задишка? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.