Online Тесты

  • Насколько общителен ваш ребенок? (вопросов: 10)

    Данный тест рассчитан на детей в возрасте 10-12 лет, он помогает выяснить, насколько общителен ваш ребенок, легко ли он идет на контакт со сверстниками, учителями, родителями, умеет ли он общаться...


Симптоми хвороби - Потемніння емалі зуба

Симптоми за алфавитом:

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Потемніння емалі зуба -

Найчастіше потемніння емалі зуба свідчить про розвиток карієсу або є ознакою твердого зубного нальоту (зубний камінь).

Потемніння зубів може мати різні причини - як зовнішні, так і внутрішні. Справа в тому, що зубна емаль має пористу структуру, і в ці пори можуть проникати пігменти і зсередини самого зуба, і зовні.

Зовнішні причини потемніння зубів

До потемніння зубної емалі можуть привести наступні причини:
- куріння;
- чорний чай, кава, червоне вино;
- зубний камінь.

Потемніння зубів внаслідок зовнішніх причин легко усунути шляхом спеціальних відбілюючих процедур в умовах стоматологічної клініки.

Внутрішні причини потемніння зубів

Якщо зуби темніють з внутрішніх причин, то офарблюється не емаль, а більш глибокі шари дентину зуба. Причина зміни кольору зубів криється в різних захворюваннях, нестачі або надлишку фтору. Змінити колір здатні і деякі лікарські препарати.

Деякі причини потемніння дентину :

- Карієс на початкових етапах може проявлятися потемнінням хворого зуба.
- Антибіотики тетрациклінового ряду при частому їх вживанні мають властивість провокувати потемніння структури зуба, роблячи його як жовтуватим, так і сірим.
- Надлишок фтору, або флюороз пов'язаний з підвищеним фторуванням (більше 1 мг на літр) води в регіоні проживання. Флюороз проявляється темним кольором зуба, а також наявністю темних і яскраво-білих плям і смужок. Але й недостача фтору також проявляється потемнінням.
- У людей похилого віку емаль зубів стоншується, а в тканинах зуба починає вироблятися більш темний, матовий дентин.
- Використання пломб з мідною амальгамою.
- Зуби набувають коричневий відтінок і у випадку, якщо робота пов'язана з обробкою кольорових металів (латунних, бронзових і мідних виробів).

Допомогти відновити колір зубів може тільки лікар. Іноді корисні процедури домашнього або професійного відбілювання. При вираженому потемнінні з внутрішніх причин вимагається протезування.

При яких захворюваннях виникає Потемніння емалі зуба:

- Карієс
- Зубний наліт

До яких лікарів звертатись, якщо виникає Потемніння емалі зуба:

Вас турбує Потемніння емалі зуба? Ви хочете дізнатись більш детальну інформацію або Вам необхідний огляд лікаря? Ви можете записатись на прием до спеціаліста – клініки Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, вивчать зовнішні ознаки і допоможуть визначити хворобу за симптомами, проконсультують Вас і нададуть необхідну допомогу. Ви також можете викликати лікаря до дому. Клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

Як звернутися в клініку:
Телефон нашої клініки в Києві: (+38 044) 206-20-00 (багатоканальний). Секретар клініки підбере Вам зручний день і час візиту до лікаря. Наші координати і схема проїзду вказані тут. Подивіться детальніше про всі послуги клініки на її персональній сторінці.

Якщо Вами раніше були виконані будь-які дослідження, обов'язково візьміть їх результати на консультацію до лікаря. Якщо дослідження виконані не були, ми зробимо все необхідне в нашій клініці або в наших колег в інших клініках.

У Вас Потемніння зубів? Необхідно дуже ретельно підходити до стану Вашого здоров'я в цілому. Люди приділяють недостатньо уваги симптомів захворювань і не усвідомлюють, що ці хвороби можуть бути життєво небезпечними. Є багато хвороб, які спочатку ніяк не проявляють себе в нашому організмі, але в підсумку виявляється, що, на жаль, їх вже лікувати занадто пізно. Кожне захворювання має свої певні ознаки, характерні зовнішні прояви - так звані симптоми хвороби. Визначення симптомів - перший крок у діагностиці захворювань в цілому. Для цього просто необхідно по кілька разів на рік проходити обстеження у лікаря, щоб не тільки запобігти страшну хворобу, але й підтримувати здоровий дух у тілі і організмі в цілому.

Якщо Ви хочете задати питання лікарю - скористайтеся розділом онлайн консультації, можливо Ви знайдете там відповіді на свої питання і прочитаєте поради по догляду за собою. Якщо Вас цікавлять відгуки про клініки та лікарів - спробуйте знайти потрібну Вам інформацію в розділі "Вся медицина". Також зареєструйтесь на медичному порталі Eurolab, щоб бути постійно в курсі останніх новин і оновлень інформації на сайті, які будуть автоматично надсилатися Вам на пошту.

Карта симптомів та видів болю призначена виключно для освітніх цілей. Не займайтеся самолікуванням; з усіх питань, які стосуються визначення захворювання і способів його лікування, звертайтеся до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації.
Cимптомы болезней Якщо Вас цікавлять ще якісь симптоми хвороби чи види болю або у Вас є будь-які інші питання та пропозиції -напишіть нам, ми обов'язково постараємося Вам допомогти.