Папіломавірусна інфекція у новонародженої дитини

Пилип’юк А.М., Кузенко О.В., Ходан В.В., Вірстюк Л.М., Шкандрій СБ., Сташко У.Р.

ІваноФранківський національний медичний університет, кафедра дитячих хвороб; ІваноФранківська обласна дитяча клінічна лкарня

Так само, як і інші вірусні інфекції папіломовірус людини (ПВЛ) може передаватись від інфікованої матері до новонародженої дитини. Вперше випадок перинатальної трансмісії ПВЛ описаний в 1956р. Hajek. Нами спостерігався новонароджений хлопчик з вродженими попіломатозом гортані. Дитини народилась від ІІої вагітності, перших пологів. Мамі на момент народження сповнилось 22 роки. Перша вагітність закінчились викиднем на ранньому терміні гестації. Після відповідного обстеження жінка лікувалась з приводу мікоплазмозу Малюк народився бажаним, в благополучній сім’ї. Вагітність у жінки перебігала без ускладнень. В пологах непереборна слабість пологових сил, операція кесаревого розтину Дитина народилась в асфксії, одразу була заінтубована і переведена на апаратне дихання. Штучна вентиляція проводилась на протязі двох тижнів. Дитина неодноразово розінтубовувалась і заінтубовувалась. Пізніше неонатологами відмічався незвичний характер залежності від апарату і оксигенотерапії у дитини. Киснева терапія продовжувалась до 25 дня життя. У дитини клінічно спостерігались ознаки ураження гортані, які були розцінені, як ятрогенні. Хлопчик був виписаний після місячного перебування у стаціонарі зі збереженим стрідорозним диханням. Повторно дитина поступила в реанімаційне відділення ОДКЛ в півторамісячному віці із симптомами гострої дихальної обструкції. При огляді гортані з допомогою бронхоскопа виявлена гранульома в підв’язковому просторі. Хлопчик був направлений в УДСЛ "ОХМАТДИТ", де було проведене оперативне видалення гранульоми. При гістологічному дослідженні гранульоми виявлений папіломатоз гортані. Через три тижні після операції у хлопчика з’явились прогресуючі симптоми гострої недостатності кровообігу по правошлуночковому типу які привели до смерті дитини. На патолоанатомічному розтині у правому передсерді виявлений тромб, який майже повністю заповнював порожнину передсердя. При гістологічному дослідженні на тромбі знайдені численні колонії кандид. Виявлені ознаки грибкового ураження мозку печінки, нирок. Під час лікування дитина постійно отримувала довенно і перорально флюконазол.

Отже, своєчасна діагностика ураження гортані має значення для проведення можливої специфічної терапії і вдосконалення виходжування новонароджених з вродженим папіломатозом.
Наиболее просматриваемые статьи: